Prezent na chrzest

Dzień Chrztu Świętego to wielkie wydarzenie nie tylko dla dziecka czy dorosłego, którego bezpośrednio dotyczy ten sakrament, ale także dla rodziców, którzy organizują tę uroczystość. Wielkie emocje przeżywa również cała najbliższa rodzina dziecka, które właśnie wstępuje w krąg wspólnoty chrześcijańskiej. Podaruj więc wyjątkowy prezent na chrzest, który pozostanie miłym wspomnieniem i pamiątką na zawsze. W naszej ofercie znajdziesz wiele pomysłów na prezenty nie tylko z okazji Chrztu Świętego, ale także na wiele innych uroczystości i okazji wartych należytego świętowania. Spraw bliskim wspaniały prezent i wybierz coś z naszej oferty, a będziesz miał pewność, że nasze produkty wywołają satysfakcjonujący efekt, a Ty w piękny sposób przekażesz słowa płynące prosto z serca!

1 z 1
Zestaw Alpejskie Mleczko
Zawsze darmowa dostawa!
Zestaw Alpejskie Mleczko
146,00 zł
Zobacz więcej
Zestaw Michałki
Zawsze darmowa dostawa!
Zestaw Michałki
158,00 zł
Zobacz więcej
Zestaw Oreo
Zawsze darmowa dostawa!
Zestaw Oreo
164,00 zł
Zobacz więcej
Zestaw Milka z herbatą
Zawsze darmowa dostawa!
Zestaw Milka z herbatą
178,00 zł
Zobacz więcej
Zestaw Lindt z herbatą
Zawsze darmowa dostawa!
Zestaw Lindt z herbatą
341,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Jaki prezent na chrzest?

Pomysłów na prezent z okazji chrztu świętego może być wiele, jednakże przed podjęciem ostatecznej decyzji co do prezentu - warto byłoby skonsultować wybór podarunków z resztą uczestniczących w wydarzeniu gości, by niepotrzebnie podarunków nie zdublować. Prezentujemy kilka propozycji upominkowych na tę okazję - mamy nadzieję, że spośród nich znajdziesz właśnie to, czego poszukujesz, wybrana przez Ciebie pozycja stanie się wspaniałą pamiątką chrztu dla osoby obdarowanej, a my rozwiążemy dla Ciebie problem pod tytułem "co podarować na chrzest dziecku?". Oto nasze pomysły na prezenty idealne jako pamiątka chrztu świętego:
  1. Najczęściej wybieranym podarunkiem na chrzciny jest złoty medalik lub krzyżyk na łańcuszku. To piękny prezent i pamiątka chrztu, która często zostaje w rodzinie na wiele długich lat i zostaje przekazywana z pokolenia na pokolenie. Taki łańcuszek co prawda dziecko założy w późniejszych latach swojego życia, jednakże wtedy samo będzie mogło zdecydować kiedy będzie gotowe na noszenie takiego symbolu.
  2. Często goście sięgają także po pamiątki chrztu w formie biblii w pięknej, kolorowej oprawie, a całość zamknięta zostaje w trwałym personalizowanym drewnianym pudełku. To także prezent, który będzie obecny w domu przez wiele lat.
  3. Wyjątkowym prezentem mającym także pamiątkowy charakter może być kryształowa figurka aniołka, którą rodzice mogą powiesić w pokoju dziecka np. nad łóżeczkiem, by strzegł dziecko od zła lub jeśli rodzice nie lubią tego typu dekoracji w domu - można postawić na nieco bardziej rustykalny podarunek - plecione metodą makramy skrzydełka na drewnianym kiju, które będą miały podobny wydźwięk co figurka.
  4. Kolejnym pomysłem na prezent na chrzest święty dla dziecka może być pierwszy zestaw sztućców np. posrebrzanych w pięknym, estetycznym personalizowanym pudełku, które potem można wykorzystać na drobne pamiątki.
  5. Ostatnim, jednak wcale nie rzadziej wybieranym prezentem na chrzciny jest także złota lub srebrna biżuteria, która prawdopodobnie swoje lata będzie musiała odczekać, jednakże jest to bardzo przyszłościowy prezent, który podobnie jak medalik czy krzyżyk będzie przekazywana na dalsze pokolenia. Może to być bransoletka z zawieszką w postaci pierwszej literki imienia, mogą to być kolczyki lub pierścionek z niepowtarzalnym kamieniem dla dziewczynki lub po prostu uniwersalny łańcuszek, który pozostanie na zawsze w życiu dziecka.

Pamiątka Chrztu Świętego od Rodziców Chrzestnych

Chrzest dziecka to wyjątkowa uroczystość, a rodzice chrzestni w dniu uroczystości Chrztu Świętego pełnią kluczową i bardzo odpowiedzialną rolę - stają się ważną częścią życia dziecka przez całą resztę jego żywota. Wchodząc w tę rolę obdarowują dziecko specjalnym prezentem w tym ważnym dniu, jakim jest przyjęcie pierwszego sakramentu. Jeżeli to właśnie Ty stajesz w nowej roli i szukasz prezentu dla dziecka, oto krótki poradnik dotyczący tego ciężkiego wyboru.
Najczęściej wybieranym jako prezent na chrzest od chrzestnej jest złoty medalik, który prawdopodobnie będzie czekał na gotowość dziecka do jego założenia dobre kilka lat, niemniej stawi on wyjątkową pamiątkę, która często zostaje w rodzinie na następne pokolenia.
Chrzestni również często sięgają po różnego rodzaju pudełka upominkowe, drewniane lub obite materiałem kryjące w sobie ilustrowaną biblię, księgę baśni/bajek, pierwszy album na zdjęcia lub pierwszą książeczkę, w której rodzice zapisują wszystkie przełomowe momenty z życia dziecka (typu data pierwszego kroczku, wypowiedziane pierwsze słowo) oraz w której jest miejsce na dołączenie różnego rodzaju elementów z życia dziecka np. zdjęcie dziecka z pierwszego spaceru, miejsce na opaskę szpitalną lub na pierwszy ząbek. Taki wspaniały personalizowany prezent od chrzestnych na chrzest może stać się doskonałą pamiątką na całe życie.
Powszechnie utarło się także, że jako prezent na chrzest od chrzestnego na tę uroczystość zakupuje on gromnicę, która potem pozostaje jako pamiątka chrztu świętego, a chrzestna podarowuje dziecku szatkę, którą można spersonalizować dodając na przykład datę chrztu bądź ozdobić imieniem dziecka. Obie te rzeczy można podarować w pięknych pamiątkowych pudełkach, do których schować można resztę pamiątek z tej uroczystości takich jak kartki okolicznościowe, biżuterię (którą najczęściej daje się jako prezent na chrzest dla dziewczynki) lub zegarek (praktyczny prezent, a już na pewno przyszłościowy, idealny na prezent na chrzest dla chłopca). Na pudełku można zamieścić ozdobny grawer w postaci tekstu lub grafiki.
Wielu przyszłych rodziców chrzestnych w obecnych czasach sięga po bardziej nowoczesne prezenty, a odbiega od tych, które przez wiele lat uznawano za tradycyjne. Częściej wybierane są prezenty, którymi dziecko może zająć się w swoim obecnym wieku, aniżeli biżuteria czy biblia, którymi zainteresuje się prawdopodobnie za kilka dobrych lat. Rodzice chrzestni często stawiają na pomysłowy prezent, który nie tylko będzie piękną pamiątką materialną, ale także pozostanie wspaniałym wspomnieniem zapamiętanym na zawsze. Takim podarunkiem mogą być różnego rodzaju vouchery na sesje fotograficzne w pięknych okolicznościach przyrody lub tematyczne sesje w zaaranżowanym studio. Zdjęcia pochodzące z takich sesji to wspaniała pamiątka, przy okazji cała rodzina spędza wspaniałe chwile świetnie się bawiąc przy realizacji takich zdjęć.
Dobrą wskazówką dla chrzestnych z pewnością może być także to, by wybierając prezent konsultować między sobą wszelkie pomysły, by upominki nie zostały powielone.

Oryginalny prezent na chrzest dla dziecka

Jeśli zależy Ci, by podarować na chrzciny coś niepowtarzalnego, stworzonego specjalnie na tę okazję, co pozostanie piękną sentymentalną pamiątką - wybierz gotowe lub stwórz samodzielnie pudełko wspomnień, które stanie się czymś, co będzie chętnie wyciągane i podziwiane nawet po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach.
Najważniejsze pamiątki z każdego ważnego etapu w życiu w jednym miejscu - drewnianym pudełku z indywidualnym grawerem w postaci imienia dziecka, z datą chrztu lub innym napisem, który sam wybierzesz. W pudełku mogą znajdować się takie elementy malutki szklany słoiczek z korkiem i karteczką "na pierwszy ząbek", urocze skarpetki lub buciki z treścią "na pierwszy kroczek", miś pluszowy z dopiskiem "na szczęście", świeczka w kształcie jedynki "na pierwszy roczek" i woreczek z wybraną przez Ciebie kwotą pieniężną z notatką "na przyszłość". To oczywiście tylko kilka propozycji, które najczęściej wykorzystywane są w tego typu boxach - resztę elementów możesz oczywiście wymyślić według własnego uznania.
Rodzice dziecka przez całe jego życie mogą kolekcjonować różne akcesoria, rysunki, dzieła plastyczne i inne elementy, które będą zbierane w jedno miejsce - właśnie to pudełko, które chętnie będzie otwierane przez dorosłe już dzieci i kolejne ich generacje. To zdecydowanie coś, co pozostanie w rodzinie na wiele, wiele długich lat. Ten piękny podarunek o wielce sentymentalnym charakterze stanie się najlepszą pamiątką Chrztu Świętego, a z całą pewnością także ciekawą alternatywą dla klasycznych (często oklepanych) prezentów wybieranych na tę wyjątkową uroczystość.

Prezent na chrzest dziecka

Każdy, kto miał choć na chwilę styczność z dzieckiem wie, że każde jedno bez wyjątku kocha słodycze. Jaki więc może być prezent dla dziecka na chrzciny jeśli nie ogromna paczka prezentowa pełna różnego rodzaju łakoci - bo w końcu najlepszy prezent to ten prosto z serca! W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowo eleganckie kosze ze słodyczami różnych marek, na które dziecko z pewnością nie spojrzy z obojętnością i które doskonale sprawdzą się jako prezent zarówno na chrzest dla dziewczynki jak i chłopca
Kosze prezentowe pakujemy samodzielnie z największą dbałością, dokładamy wszelkich starań, by paczki spełniały najwyższe standardy i prezentowały się niezwykle efektownie. Produkty umieszczone w pudełkach są odpowiednio zabezpieczone przed transportem, dlatego też dajemy gwarancję, że paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.
Najlepszej jakości słodycze zapakowane w świetnie prezentujący się kosz delikatesowy to idealny prezent dla każdego małego łasucha! Do pudełka możesz dodać własne życzenia w postaci bileciku, co nada prezentowi wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego charakteru. Zaskocz małego solenizanta i wybierz świetny, elegancki prezent na chrzciny jakim jest ekskluzywny kosz prezentowy pełen najwyższej klasy łakoci. To doskonały sposób, by przekazać życzenia płynące z głębi serca, a także idealne rozwiązanie wtedy, kiedy nie możesz zjawić się na uroczystości osobiście. Spraw, by mały solenizant zapamiętał swoją pierwszą wyjątkową uroczystość jaką jest chrzest święty w jak najlepszy sposób i podaruj idealny upominek na chrzciny - prezent w formie kosza upominkowego, który pozostanie miłą pamiątką na zawsze.